Filmium

nonprofit film organization
Kdo jsme

Kdo jsme

Filmium je občanské sdružení brněnských filmařů. Dali jsme se dohromady, abychom mohli pod jednotnou značkou točit dokumenty, hrané filmy, pořádat festivaly a setkání umělců. Chceme upozornit na to, že i na Moravě je silné kulturní podhoubí, ze kterého vyrůstají kvalitní projekty. 

Členové

Alexandra Adamcová

1985

Ve sdružení se věnuji hlavně produkci, jsem však sběhlá i v několika dalších filmových profesích (pomocná režie, rekvizity, kostýmy apod.) Mimo sdružení spolupracuji i s jinými subjekty, díky kterým se mi podařilo se účastnit spousty zajímavých projektů. Například produkce úspěšného videoklipu Miluji tě, mé VUT. Nebráním se ani spolupráci se studenty filmových škol, nebo audiovizuálních oborů, při jejich školních filmech. Mimo filmařských aktivit si svůj život nedokáži přestavit bez svých blízkých, cestování a sportu.

Jiří Kubík

1977

střihač, zvukař
studium VOŠ filmové ve Zlíně

Iva Strnadová

1977

Pracuji v redakci kultury České televize. Jsem zběhlá ve výrobě rychlých, kvalitních a vyvážených reportáží. Díky této práci mohu nabídnout bohaté zkušenosti s produkcí, editováním, moderováním nebo živým vysíláním. Kromě zpravodajství přispívám do publicistikých pořadů a magazínů. Vystudovala jsem obory český jazyk a literatura, mediální studia a žurnalistika. Doma se cítím v Litomyšli a v Brně.

Petr Stodůlka

režisér, scénárista
1973

Co se mé profese týče, tak asi nejvíc to vystihuje slovo filmař. Myslím, že je úplně jedno jestli děláte dokument, nebo hraný film, důležité je, aby z toho bylo cítit řemeslo, kreativita a talent. Přitom poměr jednotlivých ingrediencí je často proměnlivý.

Jiří Strnad

 

studium kamery na filmové škole ve Zlíně,

fotografie v Ostravě a režie na UTB ve Zlíně

Kameraman, režisér

Kateřina Zavadilová
Anna Štětinová

scenáristka, režisérka

1984

Ve své tvorbě se věnuji hlavně dokumentům s regionální tematikou. Narodila jsem se, žiji a miluji Brno. Jsem autorkou šedesátidílného cestovatelského průvodce "Kam jedeš", režírovala jsem cyklus dvanácti dokumentů ze Slovenského a Moravského krasu s názvem Kras - naše společné dědictví a také image filmy pro brněnské TIC. Z hraných filmů je zatím nejvýznamnější absolventský snímek Teplé škvarky na motivy deníku Mariana Pally, který se odehrává v Brně a úspěšný klip "Miluji Tě, mé VUT". Točím ráda cokoliv, co má smysl.